Haber

Adana’da 15 milletvekili belli oldu

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili seçimlerinin tamamlanmasının ardından belirsiz sonuçlara göre Adana’dan 15 milletvekili belirlendi. Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, DÜZGÜN Partisi’nden Adana milletvekili oldu.

4 bin 773 sandıkta 1 milyon 275 bin 217 kişinin oy kullandığı Adana’da, resmi olmayan Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Milletvekili Seçimi sonuçlarına göre mecliste söz sahibi olacak 15 milletvekili belli oldu.

Adalet ve Kalkınma Partisi 2018 seçimlerinde olduğu gibi 5 milletvekili ile söz sahibi olurken, Cumhuriyet Halk Partisi bir önceki seçime göre 1 milletvekili çıkararak Adana’dan 5 milletvekili çıkarmıştı. MHP ve İYİ Parti 2, Yeşil Sol Parti ise 1 milletvekili ile Adana’dan mecliste söz sahibi olacak.

Ayyüce Türkeş Meclis’te

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu merhum Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, DÜZGÜN Partisi’nden Adana Milletvekili oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre tarafların vekilleri şöyle:

“Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ömer Çelik, Ahmet Zenbilci, Sunay Karamık, Abdullah Gerçek ve Faruk Aytek. Cumhuriyet Halk Partisi’nden Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut, Sadullah Kısacık ve Ayhan Barut. Milliyetçi Hareket Partisi’nden Muharrem Varlı ve UYGUN Partisi’nden Ayşe Sibel Ersoy, Ayyüce Türkeş Taş ve Bilal Bilici, Yeşil Sol Parti’den Tülay Hatimoğulları, Oruç meclise girdi.” – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu