Haber

Aksaray’da Kış Lastiği Fiyatları Yüksek, Vatandaş İkinci El Lastiğe Yönleniyor

KEMAL ONUR ATALAY

Aksaray Türkiye’de kış lastiği fiyatlarının yüksek olması vatandaşları ikinci el lastik almaya yöneltti. Eski sanayi sitesinde lastik ticareti yapan Hamza Canbulut, “Geçen yıl 400 liraydı, vatandaşın söyleyecek sözü yok, vatandaş her şeye alışıyor. Biz Türk vatandaşları artık her şeye alışıyoruz. Fiyatlardan dolayı satışların düşme ihtimali yüksek. İkinci el lastiklere ve ikinci el lastiklere talep daha fazla.” “İkinci el lastik isteyen çok insan var. Bilinçli insanlar kaliteli lastik alıyor” dedi.

Aksaray’da havaların soğuması ve yağışların artmasıyla birlikte araç sahipleri lastikçiye doğru yola çıkmaya başladı. Havaların soğumasıyla birlikte aracının lastiklerini değiştirmek isteyen bir müşteri, “Hava soğuyunca kış gelir, lastiklerin de değişmesi gerekir. Kış lastiği taktığınızda hem sürüş açısından daha rahat oluyor” dedi. ve güvenlik. 1 Aralık’a çok zaman var ama önlem almaya karar verdik.”

“KIŞ LASTİKLERİ ARAÇ VE GÜVENLİK AÇISINDAN ÖNEMLİDİR”

Eski sanayi sitesinde lastik işletmeciliği yapan Hamza Canbulut, “Kış lastikleri araçlarımız ve güvenliğimiz açısından değerli. Araçların daha güvenli hale getirilmesi ve trafik kazalarının azaltılması yani her şey için önemli. Tavsiye ediyorum.” Herkese çünkü değerli. Bugün havaların soğuması ve yağmurların başlamasıyla birlikte işler yavaşlıyor.” “Hızlandı. Bu hafta geçen haftaya göre biraz daha iyi” dedi.

“EN UCUZ KIŞ LASTİKLERİ BİN TL”

En ucuz kış lastiğinin bin liradan başladığını belirten Canbulut, “Geçen yıl 400 liraydı, vatandaşın söyleyecek sözü yok, vatandaş her şeye alışıyor. Biz Türk vatandaşları artık her şeye alışıyoruz. Fiyatlardan dolayı satışların düşme ihtimali yüksek. İkinci el lastiklere ve ikinci el lastiklere olan talep daha yüksek.” . İkinci el lastik isteyen pek çok kişi var. Bilinçli insanlar kaliteli lastik satın alır. Tabi bu işler aynı zamanda maddi cebe de bağlı. Cebinizde paranız varsa satın alabilirsiniz. Değilse istediğiniz kadar kaliteli lastik satın alabilirsiniz. Bu nedenle ikinci el lastikler şu sıralar daha popüler. Örneğin ucuz lastikler ve ikinci el lastikler. “Ben üç kalitede eser satıyorum ama genelde en ucuzunu alıyorlar. İnsanlar bu sene biraz daha ucuza almaya çalışıyor ama maddi durumu iyi olan, can güvenliğini sevenler kaliteli işleri tercih ediyor” dedi.

“KIŞ LASTİKLERİ TAKMADIKTAN YOLA ÇIKMAYIN”

Havaların soğumasıyla birlikte aracının lastiklerini değiştirmek isteyen bir müşteri, “Hava soğuyunca kış geliyor ve lastiklerin de değişmesi gerekiyor. Kış lastiği taktığınızda hem sürüş açısından daha konforlu oluyor.” ve güvenlik. 1 Aralık’a kadar çok zaman var ama önlem almaya karar verdik. Hizmet de güzeldi.” “Fiyatlar çok iyi hatta lastiklerden 4 tanesini firmadan aldığımız için lastiklerin söküm ücretini ödemiyoruz. 10 yıldır kış lastiği kullanıyorum, çok memnunum, yok” Sorunlarınız varsa herkese tavsiye ederim. Kış lastiği takmadan yola çıkmayın. Bu yıl kışın sert geçeceği söyleniyor” dedi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu