Ekonomi

Akşener açıkladı: İYİ Parti, adaylarını İstanbul ve Ankara dahil her ilde çıkaracak.

İYİ Parti, son genel seçimlerde CHP’nin de içinde bulunduğu Millet İttifakı’na üye olmuştu. Ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu seçimi kazanamadı. Seçimin ardından ittifak bozuldu.

Gazeteci Fatih Altaylı’nın YouTube kanalına konuşan Akşener, ittifak siyasetine şiddetle karşı olduğunu belirtti.

“Bunlar insanları kutuplaştırıyor” diyen Akşener, seçim sürecinde yoksulların, emeklilerin, mültecilerin durumunu konuşamadıklarını söyledi.

İYİ Parti lideri, “Biz PKK’lı değiliz, Kandil bize destek vermiyor. Bunu söyleyen şerefsizdir” diyerek gezdiklerini belirterek, “Biz bu partiyi bunun için kurmadık. Dönüyoruz. şu anda kurulum ayarları.”

İstanbul ve Ankara mesajı

Akşener: “Eski ortağınızın partisinin İstanbul ve Ankara’yı kaybetme riskini göze alıyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Hepsini alıyoruz. Belki bizimki seçilir. O kadar çok aday göstereceğiz ki… İzmir’de CHP ceketini çıkarırsa seçileceği yönünde bir görüş var. Ümit Özlale şu anda çalışıyor. ‘Ben adayım’ dedi. 81 ilde aday göstereceğiz. Ama küçük bölgelerde o kadar çok şey oluyor ki, kuruluşlar kendi aralarında işbirliği yapıyor. Bunlar yapılabilir.”

İttifak kararının kesin olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Akşener, şunları söyledi: “Önümüzdeki hafta Genel Yönetim Kurulu’nu arayacağım. GİK’ten geçtiği anda nihai karardır. Ekrem Bey’e de yakınım. Ekrem Bey’in CHP Genel Başkanlığı adaylığı gündeme gelince CHP’liler çıkıp benim CHP’nin içişlerine karıştığımı iddia ettiler. “Bu çok utanç verici bir şey.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu