Haber

Almanya Başbakanı Scholz, Putin’in ülkesini kaygan bir yokuşa soktuğunu söyledi

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i “ülkesini feci derecede kaygan bir yokuşa sokmakla” eleştirdi.

Rus insan hakları örgütü Memorial’a Marion Dönhoff Uluslararası Anlayış ve Uzlaşma Ödülü’nün takdiminde konuşan Scholz, “Putin, Ukrayna’ya karşı en büyük hataları emreder ve aynı zamanda kendi ülkesini feci derecede kaygan bir yokuşa iter” dedi. söz konusu.

Scholz, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Ukrayna’ya karşı savaşta çaresizce kaybolduğunu savunarak, “Savunmasız sivil nüfusa, çocuklara, kadınlara ve yaşlılara füzeler atarak uluslararası hukuku önemli ölçüde ihlal etmekle kalmıyor, aynı zamanda akıl almaz ahlaki uçurum.” ifadesini kullandı.

Ukrayna’nın savaşı kaybetmemesi gerektiğini vurgulayan Scholz, Rusya askerlerini geri çekene kadar Ukrayna’ya destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Scholz, Putin ile konuşmayı tamamen kesmenin büyük bir hata olacağına ve yeniden diyalog arayışına devam etmemiz gerektiğine işaret ederek, “Görüşmeler ne kadar sürerse sürsün bunu yapmaya devam edeceğim” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu