Haber

Almanya’daki Mültecilerden Kamu Yararı Olan İşlerde Çalışmaları Talep Ediliyor

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki yerel siyasetçiler, ülkedeki sığınmacıların kamu yararına olan işlerde çalıştırılmasını talep etti.

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Baden-Württemberg Eyalet Meclisleri Lideri Joachim Walter, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Alternatif olarak sığınmacıların da kamu yararına faaliyet gösteren kuruluşlarda çalışmaları bizim için ve toplumsal kabul açısından önemli olacaktır. .” söz konusu.

Baden-Württemberg Kent Konseyleri Lideri Steffen Jaeger, belediye meclisi toplantısında ülkedeki mültecilerin durumuna da değindi.

Almanya’nın ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattığını kaydeden Jaeger, “Devlet, her bireyin kendi imkanları dahilinde toplumun başarısına katkıda bulunmasını bekleyebilmelidir. Örneğin kamu yararına olan işlerle.” ifadeleri kullandı.

Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Bundestag Grup Başkanı Alexander Dobrindt, Almanya’da çalışmak istemeyen göçmenler olduğuna dikkat çekerek, sosyal yardım alan göçmenlere daha az ücret verilmesini önerdi.

Dobrindt, “Çalışmak, uyuma katkıda bulunmanın bir parçasıdır. Bu öneriler kabul edilmezse, mali yardım da azaltılmalıdır” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu