Teknoloji

Amouranth Skandal İfşa Sonrası Ne Kadar Değiştiğini Gösterdi

En fazla takipçiye sahip Twitch yayıncıları ortasında olan ve platformdaki ‘Havuz, Küvet ve Plaj’ kategorisindeki yayınların öncüsü olan Kaitlyn “Amouranth” Siragusa, geçtiğimiz haftalarda çarpıcı bir olayla gündeme gelmişti. Yayıncı, 18+ yayınlar yapmak için eşi tarafından tehdit edildiğini açıklamıştı.

Amouranth’ın açıklamaları tüm dünyada haftalarca gündemde olmuş ve tartışmalara yol açmıştı. Açıklamasında kocasından ayrılacağını da belirten Amouranth, Twitch yayınlarının skandal ifşadan sonra nasıl evrildiğini paylaştı.

Amouranth, küvet yayınlarını büyük oranda düşürdü:

Amouranth, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda son 30 günde yayın içeriklerinin değişimine yer verdi. Bilhassa olayların akabinde hala küvet yayınlarına devam etmesiyle eleştirilen yayıncı, bu tenkitlere yanıt olarak şu açıklamayı paylaştı:

“90 gün önce %50’den fazla küvet yayını yapıyordum, şimdi %10’un altında.”

Paylaşımında bir grafiğe yer veren yayıncı, son bir geçmişte asıl tartı verdiği küvet yayınlarını bu ay 22 saat müddetle yaptığını gösterdi. Öte yandan Overwatch 2 yayınları, 30 saat ile küvet yayınlarının önüne geçmişti. Tüm oyun yayınlarıysa küvet yayınlarından kat kat daha fazlaydı. Bu da aslında yayıncının büyük bir değişime gittiğinin ispatıydı.

Öte yandan yayıncı, son devrin yeni viral yayın çeşidi ‘Uyuyorum’ yayınlarına da küvet yayınlarından daha fazla ehemmiyet verdi.

Değişimle birlikte bu sefer “marka değişikliği” tenkitleri geldi:

Amouranth’ın eşini ifşa ettiği açıklamaları, toplumsal medyada “kurgu” tartışmalarına yol açmıştı. Yeni grafik, yayınların değiştiğini kanıtlamak ve tenkitleri çürütmek için bir araç niteliği taşıyor olsa da kimi kullanıcılar bu defa de “kurgunun ardından marka değişimi” tenkidinde bulunmaya başladı. Amouranth, bu eleştirilereyse şu biçimde karşılık verdi:

“Yeniden markalaşmayla ilgisi yok, kelimenin tam anlamıyla umrumda değil. İstediğimi yapıyorum ve hala ayda 7 haneli para kazanıyorum. Hayat daha iyi.”

Amouranth’ın gündem olan açıklamasını tekrar hatırlayalım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu