Haber

Bakan Akar, sınırın kaçak geçiş için kullanıldığı iddialarını yanıtladı: Başka ülkelerde çekilen görüntülerle siyaset yapılıyor.

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sondan bir önceki dönemden geçtiği iddia edilen Afgan kaçakları ve dün internette paylaşılan görüntülerin Mehmetçiği’ni davet etti.

“GÖREVİNİZİ SINIRDA YAPIN”

Kılıçdaroğlu, “Afgan kaçakların ülkemize akın ettiğine dair haberler var. Mehmetçiğimize sesleniyorum. Vatan hepimizin vatanı, sınır bizim namusumuzdur. Sınırda görevinizi yapın, dinlemeyin” dedi. herkese.”

“MEHMETÇİK HUKUKSUZ DEVRE İZİN VERMEZ”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bu açıklamanın ardından sınır güvenliği için alınan tedbirlere vurgu yaparak, “Mehmetçik, sınırın onurlu olduğu, yasadışı yollara asla izin verilmediği anlayışıyla, sınırlarımızı Cumhuriyet tarihinin en yoğun tedbirleriyle koruyor. en ileri teknolojiyi kullanarak sınırlardan geçişler.”

“POLİTİK ANLAMDADIR”

Akar, son dönemde özellikle sosyal paylaşım sitelerinde ortaya atılan ve sınırlarda çekildiği iddia edilen görüntülere değinerek, “Başka ülkelerde çekilmiş fotoğraf ve görüntüler kullanılarak bazı yorumlar yapılıyor ve siyasi değerlendirmeler yapılıyor. Bunlar kesinlikle yanlıştır, gerçek değildir. TSK, “Mehmetçik, 7 gün 24 saat en ileri teknolojiyi kullanarak sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için büyük bir azim, kararlılık ve fedakarlıkla çalışmaya devam ediyor. sıralı amirlerinin ve komutanlarının komutası altında saatlerce. Mehmetçik, sınırlarımızdan gelişigüzel yasa dışı geçişlere asla izin vermez ve müsamaha göstermez.”

“HERKES SORUMLU”

Savunma ve güvenliğin ülkenin temel meseleleri arasında yer aldığını belirten Akar, “Bu konular gündelik siyasete gelişigüzel bir şekilde karıştırılmamalı. Herkes sorumluluk bilinciyle hareket etmeli ve Türkiye’nin sınırlarını koruyan Mehmetçiğin emeğine saygı göstermelidir. gece gündüz büyük fedakarlık ve kahramanlık içindedir ve gerektiğinde canını vermeye hazırdır.” . Bakan Akar da konuşmasının sonunda her türlü zorlu arazi ve hava şartlarında çalışan işçinin özlük haklarının uyumlaştırılması için gerekli tüm çalışmaların yapıldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu