Ekonomi

Başkan Oktay: “Fuar çok verimli geçti”

16. TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı ve Kongresi 8-10 Aralık tarihleri ​​arasında gerçekleştirildi. Fuarda Marmaris standının yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “2023 yılı için umutlarımızı artıran bir fuar oldu. Fuara adeta Marmaris damgasını vurdu” dedi.

Türkiye’nin en büyük turizm platformu TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı ve Kongresi, sektörün önde gelen profesyonellerini 16. kez bir araya getirdi. Marmaris Belediyesi’nin GETOB, Marmaris Ticaret Odası, Marmaris Deniz Ticaret Odası, TÜRSAB Marmaris Temsilciliği gibi paydaşlarıyla birlikte açılışını yaptığı Marmaris standı, fuarın en çok ilgi gören noktalarından biri oldu.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, İzmir Fuarı’nın özellikle iç pazara yönelik bir kanal olduğunu ve oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Oktay, “İlçemizin tanıtımı açısından hem yurt içi hem de yurt dışı turizm fuarlarına önem veriyoruz. İlçemizin önde gelen departman temsilcileriyle birlikte burada yer aldık. Standımıza ciddi bir ilgi vardı. en yoğun stant Marmaris oldu.Marmaris’in fuara damgasını vurduğunu söyleyebiliriz.Bu anlamda özellikle iç pazarda potansiyelimizi artıracağımıza inanıyoruz.Paydaşlarımızla birlikte dönemi erken açmak için çalışıyoruz. Süreyi en az 8-9 aya yaymak istiyoruz.Bu fuarın hedefimize ulaşmamız için değerli bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi.

Dış pazarda özellikle İngiltere, Hollanda, İskandinav ülkeleri, Polonya, Almanya, İran, Lübnan ve Çin’de olumlu bir artış olduğunu belirten Oktay, “Paydaşlarımızla birlikte yine bu ülkelerde tanıtımlarımızı yapıyoruz. Olumlu sonuçlar alıyoruz.Kış döneminde 10-11 gibi fuar ve çalıştay şeklinde faaliyetlerimiz olacak.İç ve dış pazarlarda olumlu gelişmeler söz konusu.Özellikle ana pazarlarımızda talepler yoğun.Devamı emin adımlarla Marmaris’i daha ileriye taşımaktır.” – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu