Ekonomi

CHP’li Sarıgül’den ‘100’üncü yıl affı’ çağrısı

Sarıgül, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünün kutlandığını ancak Cumhuriyetin anlamına ve ruhuna uygun bir kutlama yapılmadığını belirtti.

21 yıldır ülkeyi yönetenlerin Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kendi propagandası olarak kullandıklarını iddia eden Sarıgül, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında yeni bir sayfa açalım. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı açılmalıdır. Birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olalım. Cumhuriyetimizin 100. yılı, kırılan kardeşlik duygularının onarılması için birbirimize yardım edeceğimiz bir dönem olacaktır.” “Daha sıkı tutunmak için bir sebep olmalı. Cumhuriyetimizin 100. yılı yepyeni, umutlu bir başlangıç ​​yapmak, temiz bir sayfa açmak için bir sebep olmalı.” sözlerini kullandı.

‘Tüm partilere sesleniyorum…’

CHP’li Sarıgül, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünün toplumsal barışa vesile olması gerektiğini belirterek, “Tüm siyasi partilere sesleniyorum; Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, tıpkı 10’uncu ve 50’nci yıllarda olduğu gibi, af çıkaralım. İnanıyoruz ki; Devletimiz vicdanlı insanlarla güçlü ve adildir.” “Merhametli ve merhametli olduğumuzu gösterelim. Cumhuriyetimizin 100. yılı toplumsal barışa vesile olsun.” söz konusu.

karakoyunlu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu