Haber

Davutoğlu, Manisa’da gençlere seslendi

GELECEK Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, iktidara gelmeleri halinde gençler için uygulayacakları projeleri anlatarak, “Eğer, gençler kendi girişimini kuracak olursa, projeniz onaylandığında 500 bin TL doğrudan hibe alacaksınız. Projeniz ilerlediğinde 1 milyon TL faizsiz kredi vereceğiz. 3 yıl sizden vergi almayacağız” dedi.

Gelecek Partisi Genel Lideri Davutoğlu, bir dizi temaslarda bulunmak ve miting için Manisa’ya geldi. Otobüsle kent turu yapan Davutoğlu, daha sonra miting için Şehzadeler ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na geçti. Burada kendisini bekleyen kalabalığa seslenen Davutoğlu, iktidara gelmeleri halinde gençler için uygulayacakları projeleri açıkladı.

‘GENÇLERE 3 YOL GÖSTERECEĞİZ’Davutoğlu, “Gençler, siz üniversiteyi bitirip, iş aradığınızda size 3 yol göstereceğiz. ‘Kamuya girebilirsin’ diyeceğiz. Ancak kamu imtihanına girerken mülakatı kaldırıp, gençlerin hakkını, hukukunu getiren liyakat sistemini ihya edeceğimizin kelamını vereceğiz. Gençler, özel bölüme giderlerse o vakit da özel bölüme ‘Genç istihdamı yapıyorsan; ilk yılının maaşını biz vereceğiz’ diyeceğiz. Kâfi ki gençlerimiz sokakta kalmasın. Şayet, gençler kendi teşebbüsünü kuracak olursa, bu sefer da kelam veriyorum; projeniz onaylandığında 500 bin TL direkt hibe alacaksınız. Projeniz ilerlediğinde 1 milyon TL faizsiz kredi vereceğiz. 3 yıl sizden vergi almayacağız” dedi.’BEREKETLİ TOPRAKLAR SAHİPSİZ KALMASIN'”Bereket diyarı Manisa’dan genç çiftçilere sesleniyorum” diyen Davutoğlu, şöyle devam etti: “40 yaş altı genç çiftçilere, çiftçilik yapma kararı aldıklarında 250 bin TL doğrudan hibe, devam etmeleri halinde ise 800 bin TL faizsiz kredi vereceğiz. Yeter ki Manisa’nın bu bereketli toprakları sahipsiz kalmasın.”

Davutoğlu, mitingin akabinde Manisa programı kapsamında partisinin vilayet başkanlığı binasında mahallî basın mensuplarıyla bir ortaya geldi, akabinde da Ulupark’a geçip, burada basına kapalı olarak gençlerle buluştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu