Haber

DEVA Partili Yeneroğlu’ndan skandal Kavala sözleri! 6+1 koalisyonunun umutları vardı

Gün geçtikçe çatırdayan ve kaostan başka vaadi olmayan 6+1 koalisyonunda skandallar sürüyor. Gezi eylemlerinin baş aktörü başta olmak üzere CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Osman Kavala, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve terör destekçileri ile FETÖ’cü KHK’lılara özgürlük vaadinin ardından bir de açıklama geldi. Bir skandal, DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’ndan geldi.

KAVALA’YA ÖZGÜRLÜĞE DAVET

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan DEVA Partili Yeneroğlu, Gezi Parkı ayaklanmasının baş aktörlerinden Osman Kavala için özgürlüğe davette bulundu.

‘İSTERSELER HAYAT BOYUNCA HER GÜN ORUÇ TUTABİLİRLER’

Kavala’nın 1981 gündür suçsuz yere cezaevinde olduğunu öne süren Yeneroğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Osman Kavala 1981 gündür hiçbir suç işlemediği halde sadece bir insanın canını almak istediği için cezaevindedir. İnsanlara bu zulmü işleyen iktidar ve ortakları dilerlerse ömür boyu oruç tutsunlar. . Zulmü yasaklayan, adaleti emreden dinin nazarında ne değeri olabilir!”

‘SELAHATTİN DEMİRTAŞ VE OSMAN KAVALA’NIN ÖZGÜR OLMASINI İSTİYORSANIZ BİZE KATILACAKSINIZ’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör suçundan tutuklu bulunan eski HDP’li Selahattin Demirtaş’ı, Gezi olaylarının finansörü Osman Kavala’yı, KHK’lıları ve FETÖ’cüleri serbest bırakma vaadini yineledi.

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, “Düşüncelerini açıklayanların hapse girmesini, düşüncelerinden dolayı hapse atılmasını istemiyorsanız, Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyorsanız, Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılın.”dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu