Haber

Gazeteci-yazar Güngör Mengi vefat etti

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi gazeteci-yazar Güngör Mengi, 83 yaşında hayatını kaybetti.

TGC’den yapılan açıklamada Mengi’nin cenazesinin yarın öğle saatlerinde İzmir’deki Alsancak Hocazade Camii’nde kılınacak namazın ardından toprağa verileceği bildirildi.

Dernek yönetim kurulu tarafından yayınlanan taziye mesajında, “Değerli üyemiz Güngör Mengi’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar hizmet vermiş Güngör Mengi’nin ve basın camiamızın acılarını paylaşıyoruz. , başsağlığı ve sabır diliyoruz.” kelimeler yer aldı.

Güngör Mengi kimdir?

1940 yılında Çanakkale Bayramiç’te doğan Güngör Mengi, meslek hayatına 1959 yılında Demokrat İzmir gazetesinde başladı. 1964-1971 yılları arasında Yeni Asır gazetesinde haber müdürü olarak çalışan Mengi, 1971 yılında Yeni Asır gazetesinden ayrılarak Zaman gazetesine geçerek yazı işleri müdürlüğünü üstlendi.

1972-1987 yılları arasında döndüğü Yeni Asır gazetesinde yazı işleri müdürü ve yazı işleri müdürü olarak görev yapan Mengi, daha sonra Sabah gazetesinde murahhas üye, yazar ve yazı işleri müdürü olarak görev yaptı. ki transfer etti.

Sabah gazetesinden ayrıldıktan sonra 2002 yılında gazeteci arkadaşlarıyla birlikte Vatan gazetesini kuran ve burada yazı işleri müdürü olarak görev yapan Mengi’nin her zaman basın kartı ve Burhan Felek Ödülü (2011) vardı.

omerli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu