Ekonomi

GDO’suz Cotton A.Ş.’nin ağı güçleniyor

İZMİR (İGFA) – GDO’suz Turkish Cotton A.Ş., İzmir Ticaret Borsası, Ulusal Pamuk Kurulu, İstanbul Dokuma ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve Ege İhracatçılar Birliği işbirliği ile tüm pamuk kesimi paydaşlarının katılımıyla lansman toplantısı amacı GDO’suz Türk Pamuk Markasını tanıtmaktır. gerçekleştirillen. “GDO FREE Türk Pamuğu” projesi ile ülkemiz pamuğunun ve pamuktan üretilen orijinal ve yardımcı ürünlerimizin markalaştırılması ve sürdürülebilir pamuk üretiminin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Açılış Konuşmaları GDO’suz Pamuk A.Ş. Yönetim Kurulu Lideri Barış Kocagöz tarafından gerçekleştirilen lansman kapsamında “GDO’suz Türk Pamuğu Markasının Türk Tekstili ve Pamuk Üretimi İçin Önemi” Orta Anadolu Satış, Pazarlama, Ür-Ge, Ar-Ge, Sürdürülebilirlik ve Operasyonlar Müdürü Sedef Uncu AKI ve Söktaş İplik Müdürü Akif Değirmendere. “Sürdürülebilir Markalaşma ve GDO’suz Pamuğun Üretimdeki Rolü” konulu iki oturum gerçekleştirildi.

İzmir Ticaret Borsası, Ulusal Pamuk Kurulu ve İstanbul Dokuma ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği işbirliğiyle GDO FREE Türk Pamuğu ibaresi Garanti Markası olarak tescillendi ve GDO’suz Pamuk A.Ş. Bu sürdürülebilir markayı çalışmalarında taşıyan Barış Kocagöz, “Bu değerli projeyi üstlenen ve ürünlerine marka kazandıran Orta Anadolu Tekstil ve Söktaş Tekstil’i kurumum ve ülkem adına kutluyor, daha da ileriye taşıyacaklarına inanıyoruz. Türk tekstili için en iyi noktalara aldıkları bayrak. Gösterdikleri liderlik, ülkemizdeki tekstil sektörünün önde gelen firmalarından beklenen liderliktir” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu