Haber

Kars’ın Selim ilçesinde çevre temizliği yapıldı

Kars’ın Selim ilçesinde “Türkiye Çevre Haftası” ile dolaylı olarak ilçe protokolü düzenlendi ve öğrenciler tarafından temizlik yapıldı.

Selim Kaymakamı Mubin Demirkıran ve Belediye Başkanı Coşkun Altun, öğretmenler, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri Selim Tren Garı’nın piknik alanında temizlik yaptı.

Toplanan çöpler Selim Belediyesi çöp kamyonlarına yüklendi.

İnsanlarda çevre bilinci oluşması için bir etkinlik düzenlediklerini belirten Başkan Altun, “Temennimiz, burayı temizledikten sonra pikniğe gelen vatandaşlarımızın onları istedikleri gibi bırakmaları. Onları bulmak için ne yazık ki görüyoruz. Çevreye duyarsızlık var.Biz çocuklarımızla temizlik yapıyoruz ama vatandaşlarımızdan burayı kullanırken çevreye duyarlı olmalarını rica ediyoruz.” söz konusu.

Selim Kazım Karabekir Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Kemal Yeşil, “Doğayı, çevreyi temizleyip bu çöplerden kurtulmanın ne kadar önemli olduğunu, bu faaliyetlerin ne kadar önemli olduğunu kendi gözlerimizle gördük.” dedi.

Öğrencilerden Gül Yaşam, “Piknikçiler mangal yakarken daha dikkatli olmalı ve çevreyi kirletmemeli” dedi. sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu