Haber

Kılıçdaroğlu’ndan hükümete çağrı: Deprem bölgesinde görev yapan kamu personeline 2 maaş ikramiye ödensin

Kahramanmaraş Ülkemizin merkezinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, ülkemizin 10 ilinde büyük hasara yol açtı. Depremde binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken, enkazda arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

“KÖTÜ KOŞULLAR”

Gözler bölgeden gelen müjdeli habere çevrilirken, CHP lideri Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından hükümete çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun paylaşımında şu ifadelere yer verildi: ” Deprem Bölgede görev yapan veya bölgede görev yapan kamu personeline 2 maaş ikramiyesini hemen yatırın. Kötü durumdalar, hizmet etmeye çalışıyorlar. Sana her şeyi mi öğreteceğiz, devleti mi yöneteceğiz, devleti!”

AFAD MERKEZİ ZİYARET ETTİ

Kılıçdaroğlu, depremin ardından Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, AFAD Lideri Yunus Sezer ve AFAD Deprem Riski ve Azaltımı Genel Müdürü Orhan Tatar ile bir araya geldi. CHP lideri, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrası yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almıştı.

DEPREM BÖLGESİNE GİTTİ

Bu ziyaretin ardından belediye başkanlarıyla birlikte deprem bölgesine giden Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de 85 milyon insanın kalbi burada (deprem bölgesi) atıyor. Acı istemiyoruz, herkes sağ kalsın istiyoruz. Yangın yanıyor. Düştüğü yer yanıyor. Ülke güçlü bir ülke. Belediye başkanlarımız şu anda gerçekten seferber oldu. En küçüğünden en büyüğüne kadar.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu