Haber

Konteyner okulunda karne heyecanı

Konteyner okulunda karne heyecanı

KAHRAMANMARAŞ – “Asrın felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat depreminin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta öğrenciler karnelerini aldı.

6 Şubat depreminin merkez üssü Kahramanmaraş’ta depremzedeler ve öğrenciler için inşa edilen konteyner okulda ilkokul öğrencileri karne heyecanı yaşadı.

İl genelindeki 110 konteyner sınıfta yaklaşık 4.200 öğrenci eğitim ve öğretimine devam ederken, Havalimanı Konteyner Şehri bünyesinde kurulan konteyner sınıfta eğitim gören 700 öğrenci de karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı.

Karnelerini konteyner sınıflarda alan öğrencilere Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman tarafından çanta hediye edildi.

“Burada 700 öğrencimiz karne heyecanını yaşadı”

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, “Deprem sonrası başka illere giden 64 bin öğrencimizden 60 bininin kente dönerek eğitim ve öğretime katıldığı bir ortamda, tüm öğrencilerimizi eğitimle buluşturmaya çalıştık. ve betonarme okullarda eğitim. Onlarla tanışma fırsatı bulamadık.” Yürüme mesafesinde veya yürüyüş mesafesinde olmayan öğrencilerimizin eğitimine olanak sağlamak için konteyner kentlerde konteyner sınıflar oluşturduk. 110 derslikte 4.200 civarında öğrencimiz eğitim ve öğretimle buluştu. Bugün Havalimanı Konteyner Şehri dediğimiz konteyner şehrimizde 700 öğrencimiz karne heyecanını yaşadı. Kentin normalleşmesi ve normale dönüş. “Eğitim ve öğretimin geri dönüş açısından değerini herkes biliyor. Geçen yıl 6 Şubat’ta açılacak olan ikinci eğitim-öğretim yılının ilk gününde meydana gelen deprem felaketinin, o günü yaşamadan geçmesini diliyorum. Bu yıl bu sorunla karşılaşmadan tamamlayacağız” dedi.

Çocuğunun ilk karne heyecanına tanık olan velilerden Erdal Güler, “Elbette mutluyum. Çocuğumla da gurur duyuyorum.”

Bir diğer veli Hilal Sancak ise, “Çok duygulandık, çocuklarımız için çok zor bir süreç oldu. Çok şükür yeniden eğitimlerine kavuşuyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu