Haber

Lapseki Belediyesi Muharrem Ayı İçin Aşure İkramiyesi Yaptı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Lapseki Belediyesi tarafından Çınaraltı Meydanı’nda ve Belediye Hizmet Binası önünde aşure ikramı yapıldı.

Lapseki Belediyesi tarafından her yıl Muharrem ayı münasebetiyle klasik olarak düzenlenen Aşure İkram Etkinliği, öğle namazının ardından Çınaraltı Meydanı’nda ve Lapseki Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, öğle namazının ardından Çınaraltı Meydanı’nda ve Lapseki Belediyesi Hizmet Binası önünde vatandaşlara aşure ikram ederek Muharrem ayını kutladı.

Çınaraltı Meydanı’nda Muharrem ayı namazı ile başlayan etkinlik, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve eşi Hacer Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Namık Ergin, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hasan Engin, Belediye Başkanlığı ile faaliyete başladı. Meclis Üyesi Mustafa Kafadar, Belediye Başkan Yardımcıları Aynur. Bozkurt, Necdet Çelik, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşlara aşure dağıtan Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, “Muharrem ayı münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da aşure dağıttık. 5 bin kişilik hazırladığımız aşuremizi kapı önünde vatandaşlarımıza ikram ettik. belediyemizin ve ilçemizin Çınaraltı meydanında Aşurenin zenginliğinin ülkemizin damak tadı ve bereketi olmasını temenni ederim Muharrem Aşure ayının ve gününün birlik, beraberlik, beraberlik, barış ve mutluluklar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. ümmete. – ÇANAKKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu