Haber

Mehmet Ali Özkan kimdir? Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan’ın hayatı ve biyografisi! Yozgat’a kim vali oldu?

Mehmet Ali Özkan DSÖ? Randevulardan sonra soru geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ilin valileri değiştirildi, 16 ilin valileri “vali-başmüfettiş” olarak atandı. Peki Mehmet Ali Özkan kimdir? Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan’ın hayatı ve biyografisi! Yozgat’a kim vali oldu?

MEHMET ALİ ÖZKAN KİMDİR?

Mehmet Ali Özkan (1973, Güdül, Ankara), Türk bürokrat. 9 Haziran 2020’de Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Tunceli’ye vali olarak atandı. 1973 yılında Ankara’nın Güdül ilçesinde dünyaya gelen Özkan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 yılında kaymakamlık sınavını kazandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yabancı dil eğitimi için İngiltere’ye gönderildi.

Afyonkarahisar’ın Başmakçı ilçesinde, Van’ın Gürpınar ilçesinde, Konya’nın Hadim ilçesinde, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde, Artvin’in Hopa ilçesinde ve Bitlis’in Tatvan ilçesinde kaymakam olarak görev yaptı.

YOZGAT VALİSİ KİMDİR?

Valilik Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre 57 ilin valisi değişti. Atama kararına göre Yozgat Kaymakamlığına Mehmet Ali Özkan atandı.

ciftelerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu