Yaşam

Midesini bulandırdığını zannettiği halde ikiz doğuran genç kadının akıl almaz hikayesi

İngiltere’de yaşayan 34 yaşındaki kadın, midesini bulandırdığını düşünerek karın ağrısı şikayetiyle ambulansı aradı, ancak aslında ikizlere hamile olduğunu öğrendi! Aniden erken doğum yapan kadının başına gelen inanılmaz olaylar zincirini merak ediyorsanız işte karşınızda… ?

Kaynak:https://nypost.com/2023/08/08/i-thoug…

İngiltere, Staffordshire’da yaşayan Lucy Shaw isimli bir bayanın başına gelenler dünya çapında viral oldu. New York Post’un haberine göre 34 yaşındaki Lucy, şiddetli karın ağrısı nedeniyle mide sorunu yaşadığını düşünerek annesine geçtiğimiz ay haber verdi.

“Erkenden kendimi hasta hissederek uyandım ve midemde bir parazit olduğunu düşündüm. Birkaç saat sonra annemi aradım çünkü o zamana kadar çok ağrım vardı.’

Lucy’nin annesi ambulans çağırıp kızının evine geldi ve operatörle konuştukları sırada genç bayan vajinasında baskı hissetmeye başladığını söyledi.

“Bebeklerden birinin kafasının bacaklarımın arasından çıktığını hissettim” diyen kadın, sağlık görevlilerinin müdahale etmeyin uyarılarına rağmen annesi yardım etti ve şimdi de ambulans gelmeden Jacob’ı itip doğurdu. .

Sağlık görevlileri geldiğinde Jaxon’u teslim ettiler.

Hamile olduğunu bile bilmeyen genç kadın, görebileceğiniz üzere ikiz erkek çocukları dünyaya getirdi! İngiliz doktorların açıklamalarına göre Lucy’de gizemli ya da “görünmez gebelik” denen bir durum vardı.

Bu durumda kadınlarda gebelik belirtileri görülmez ve çoğunlukla doğum kontrol haplarının işe yaramaması ya da hormonal problemlerden kaynaklanır. Aynı zamanda tahmin edebileceğinizden daha sık oluyor…

Oğulları Jacob ve Jaxon 3 kilodan fazla doğduklarında Lucy şimdi 30 haftalık hamileydi. Doğumdan sonra bebekler yenidoğan ünitesine alınırken, Lucy kan kaybı nedeniyle tedavi altına alındı.

North Midlands Üniversite Hastanesi NHS neonatoloji şefi Dr. Lee Abbott, çocukları “mucize bebekler” olarak nitelendirdi.

“Vardıklarında o kadar soğuktular ki vücut sıcaklıkları kaydedilemedi, her ikisinin de kan asitleri hayatta kalmaya uygun değildi ve tansiyonları düşüktü. Her ikisi de bu durumdan kurtuldu, durumları inanılmaz derecede pürüzsüz ve asgari özel bakımla evlerine dönmeleri bekleniyor.’

Yenidoğan ünitesinde tedavisi devam eden bebeklerini artık kucağına alamayan anne, “Hazır olduklarında onları eve götürmek için sabırsızlanıyorum” dedi. diyor…

Bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlara git!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu