Ekonomi

MTN ve Globacom, NCC’nin bağlantı kesmesini durdurmak için anlaşmaya vardı

ABUJA – Nijerya’nın telekomünikasyon sektörü için önemli bir gelişme olarak, Nijerya İletişim Komisyonu (NCC), Globacom’un MTN ağından planlanan ayrılması işlemini askıya aldı. Bu karar, iki telekom devinin olağanüstü orta sınıf fiyatlar üzerinde anlaşmaya varmasının ardından geldi.

NCC, başlangıçta MTN’nin ödenmemiş ara bağlantı ücretleri nedeniyle Globacom’un bağlantısının bugünden itibaren aşamalı olarak kesilmesi yönündeki talebini onaylamıştı. Ancak düzenleyici kurum, tüketici çıkarlarını korumak ve telekom hizmetlerinin kesintisiz sağlanmasını sağlamak amacıyla dün itibarıyla bu süreci üç hafta süreyle durdurdu.

MTN ile Globacom arasındaki bu anlaşma, NCC’nin talimatı doğrultusunda MTN’nin arabağlantı borcu nedeniyle Glo ile bağlantısını kestiği önceki bir örneği takip ediyor. O dönemde Glo müşterileri, gelen çağrıları almaya devam edebilmelerine rağmen MTN ağına çağrı başlatamıyorlardı.

NCC, borçların ödenmesini de içeren lisans koşullarına uymanın değerini vurguladı. Bağlantının askıya alınması, iki şirket arasındaki mali anlaşmazlıkların daha sorunsuz bir şekilde çözülmesini ve şirketler nihai çözüme yönelik çalışırken tüketicilere sunulan hizmetlerin etkilenmemesini sağlamak için alınan geçici bir önlemdir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu