Yaşam

Netflix’in The Witcher dizisi üçüncü sezonuyla eleştiri odağında

Son dönemde şifre paylaşım yasağıyla gündeme gelen Netflix, popüler dizilerinden bazılarını gözden geçiriyor olabilir. 2019 yılında ilk kez ekrana gelen ve ilk iki bölümüyle büyük beğeni toplayan The Witcher dizisi üçüncü bölümüyle eleştiri odağında.

Netflix izleyicileri The Witcher 3 dönemini hedefliyor

Haziran ayı sonunda vizyona giren The Witcher 3 dönemi seyirciler tarafından pek beğenilmemiş gibi görünüyor. Rotten Tomatoes’da profesyonel eleştirmenlerden yüzde 77 onay alırken izlenme oranı yüzde 22 ile düşük.

Sosyal medya paylaşımlarında yüzlerce izleyici, ilk iki döneme yakışmayan üçüncü bir dönem izlediğini söyledi. Yapılan paylaşımlarda 3. dönemin sıkıcı ve alakasız bir şekilde hazırlandığı vurgulandı. Hatta bazı kullanıcılar dizinin iptal edilmesini bile istedi.

34232

Eleştirmenler, yeni dönemin karmaşık bir hikaye anlatımına sahip olduğundan ve ayrıca senaryonun kötü yazıldığından şikayet ettiler. Bazı izleyiciler dizinin kitaplarda ve oyunlardaki olayları değiştirmesini de eleştirdi. Ancak dönemin sevilen tarafları savaşları, kıyafetleri ve siyasi olaylarıydı.

İzleyicilerinden gelen tepkilere rağmen The Witcher, Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri olmaya devam ederek 30 Temmuz ile biten haftada bir numaraya ulaştı. Ayrıca üçüncü dönem, dizinin başrol oyuncusu Henry’nin de son dönemi oldu. Cavill. Liam Hemsworth yeni dönemlerde Geralt karakterini canlandıracak.

Geçtiğimiz ayın en çok tanınan Netflix yapımları şu şekildeydi:

Witcher: 3. sezon

Lincoln Avukatı: 2. sezon

Tom Segura: Balyoz

Kek mi?: Kek de mi?

Black Mirror: 6. sezon

Witcher: 1. sezon

Witcher: 2. sezon

Lincoln Avukatı: 1. sezon

Takım elbise: 1. sezon

Gezegenimiz: 2. sezon

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki Yorumlar bölümünden görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

haber-haskoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu