Haber

Resepsiyona damgasını vuran görüntünün gizemi çözüldü! Haleva’nın sözleri netleşti

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrikleri kabul edilirken, Türk Musevileri Hahambaşı Haham İsak Haleva’nın davranışları da çok konuşuldu. Haleva’nın hareketlerinin gizemi çözüldü. Haleva’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dua ettiği belirtildi.

“BARIŞ ÇABALARININ SONUÇLANMASI İÇİN DUA ETTİ”

İsak Haleva’nın akrabası Yahudi işadamı araştırmacı Doğan Kasadolu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik ederek Haleva’nın bu hareketinin nedenini açıkladı.

Kasadolu, “Haleva’nın ellerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın omuzlarına koyması bir dua şeklidir. Musevi inancında eller dua edilen kişinin başına konulup ona dua edilir. Cumhurbaşkanımız uzun boylu olduğundan Haleva ona şöyle dua etti: Ellerini Erdoğan’ın omuzlarına koyduğunda samimi bir görüntü ortaya çıktı: “Haleva, hem kendisi hem de Türkiye için dua ederek, Önder Erdoğan’ın dünya barışına yönelik çabalarının bir an önce sonuç vermesini, akan kanın ve gözyaşlarının bir an önce sona ermesini diledi. olası.”söz konusu.

“BU DAVRANIŞIN ALTINDA SAMİMİYET DIŞINDA BİR ANLAM ARAMAYA GEREK YOK”

Kasadolu, “Bu çok insani duygularla yapılmış samimi bir hamledir. Haleva vatansever bir insandır ve Cumhurbaşkanımız ve hukuku çok eskilere dayanmaktadır. Ayrıca biz ülkemizi seviyoruz ve devlet büyüklerimize her zaman dua ediyoruz, başkasını aramaya gerek yok.” Bu hareketin arkasında samimiyetten başka bir anlam var.”dedi.

 

 

 

dulkadiroglu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu