Haber

Sedat Peker’in Avukatından Muhammed Yakut Açıklaması: “25 Yıllık Dost”

Sedat Peker’in avukatı Ersin Barkın, sosyal medyada yayınladığı videolarla gündeme gelen Muhammed Yakut hakkında açıklamalarda bulundu. Barkın Peker ile Yakut’un 25 yıllık dost olduklarını söyledi.

Organize hata örgütünün başı Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, YouTube kanalında paylaştığı videolarla hükümet üyeleri ve hükümete yakın iş adamları hakkında çeşitli iddialarda bulunan Muhammed Yakut hakkında açıklama yaptı. ‘Deli Deli’.

Barkın, KRT’de katıldığı programda ‘Sedat Peker’i Muhammed Yakut mu konuşturuyor?’ sorusuna şu yanıtı verdi:

‘Muhammed Yakut, Sedat Peker ile görüşmem sonucunda edindiğim bilgileri artık paylaşabilirim. Yaklaşık 25 yıldır tanıdığı eski bir dost. Yorumlayayım. Bunun da doğru olduğunu söylüyor: Yakut’un oğulları ve Peker Bey’in oğulları sürgüne gitmeden önce bire bir okullarda eğitim alma hakları vardı. Ancak Peker Bey’in benden başka kimseyle iletişim kurması ve paylaşımda bulunması mümkün olmadığı için Yakut ile doğrudan veya dolaylı olarak iletişim kurması da mümkün değildir. Yakut’u bilmiyorum. Bu nedenle Yakut’un anlattığı, sahip olduğu tüm bilgilerdir.’

AK Partililerle ilgili açıklamalarda bulunacağını açıkladı.

Diyarbakırspor eski lideri Abdurrahman Yakut’un yeğeni olan ve akaryakıt sektöründe çalışan Muhammed Yakut, 2012 yılında Denizati Petrokimya’nın sahibi Ali Şafak Akmil’i kaçırıp 400 bin dolarını aldığı iddiasıyla tutuklanınca gündeme gelmişti. TL.

Yakut, Youtube hesabından bir dizi görüntü çekeceğini duyurdu. Yakut, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir açıklamalarda bulunacağını açıkladı. Kızılay Başkanı Kerem Kınık gibi isimler hakkında.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Ankara’da katıldığı törende yaptığı konuşmada Muhammed Yakut’un iddialarına değindi.

Akşener, ‘Dün gece tesadüfen Muhammed Yakut isimli bir arkadaşın ortaya attığı tezlerin olduğu bir video izledim. Muhtemelen hepiniz izlemişsinizdir. Sedat Peker’in iddialarını daha önce izlemiştik. Bu iddiaların binde biri doğru olsa bu arkadaşlar sokaklarda dolaşamaz. Hayatımda ilk defa ‘elmas konutlar, site’ duydum. Ne oldu bu ülkeye, ne oldu bu ülkeyi yönetenlere!’sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu