Haber

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırcı 5 yıllık çalışmalarını anlattı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırcı, 5 yıllık süre içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı.

AK Parti tarafından yeniden belediye başkanlığına aday gösterilen Pekyatırcı, Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Türkiye Yüzyılına Selçuklu İmzası” programında konuştu.

Son 5 yılda ilçede birçok değerli proje ve yatırımı hayata geçirdiklerini belirten Pekyatmacı, “Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19’a ve Türkiye’de 11 ili etkileyen 6 Şubat depremine rağmen belediye hizmetlerini sürdürdük. Bizler de Konya olarak tüm imkanlarımızla, Hatay’ın Antakya ilçesi başta olmak üzere deprem bölgesindeki yaraları sarmak için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için toplum kuruluşlarımız ve gönüllülerimizle birlikte seferber oluyoruz. Belediye hizmetlerimizi en uygun şekilde yerine getirmeye, yatırımlarımızı aksatmadan devam ettirmeye, hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. “Tüm gayretimizle çabaladık.” dedi.

Pekyatırcı, son 5 yılda vatandaşlara sunulan altyapı, çevre düzenleme, kültür-sanat, turizm, spor, sağlık, sosyal tesisler, sıfır atık faaliyetleri ve sosyal destek hizmetleri gibi belediye hizmetlerinden bahsetti.

Başkan Pekyatmacı, Selçuklu’yu parlayan bir ilçe haline getirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Gerçek belediyeciliği hep birlikte başardık. Artık gönül belediyeciliği unsuruyla, aynı inanç ve kararlılıkla, yorulmadan, bahanelere sığınmadan, Selçuklularımız için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Selçuklular daha da ileriye giderek, belediyecilik hizmetlerini hem Türkiye’nin hem de dünyanın örnek alacağı hizmetlerle birlikte sağlıyorlar.” “Bunu taçlandıracağız. İnşallah hemşerilerimizin memnuniyetinden ve hayır dualarından aldığımız güçle çok daha güzel şeylere imza atacağız.”

Programa katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yeni dönemde daha dayanıklı bir şehir oluşturmak için ilçe belediyeleriyle birlikte çalışacaklarını ve bu hizmetleri belediyecilikle sağlayacaklarını anlattı.

Konuşmaların ardından program Selçuklu Belediyesi’nin son 5 yılda yaptığı çalışmaları gösteren videoyla sona erdi.

Programa AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Taner Taşkıran, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve partililer de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu