Haber

The Sims Serisinden Esinlenen Paralives Oyunu 2025’te PC ve Mac’e Geliyor

The Sims serisinden ilham alan bağımsız yaşam simülasyon oyunu Paralives, geçtiğimiz günlerde geliştirme güncellemesini duyurdu. Açıklanan güncellemeler arasında oyunun hangi platformda yayınlanacağı tarihi de yer alıyor. Detaylar burada!

Paralives 2025’te PC ve Mac’e geliyor

Oyun, 2025 yılında PC ve Mac kullanıcıları için erken erişime açılacak. Paralives, oyunculara oyuncak bebek evi benzeri bir ortamda sanal hayatları yönetmeye benzer sürükleyici bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Geliştirme güncelleme videosunda Paralives’in oynanış mekaniğine dair fikir veren birkaç yeni özellik sergilendi. Bu özellikler arasında karmaşık iş ve meslek sistemleri, dinamik ilgi mekaniği, Parafolks olarak bilinen oynanabilir karakterler için ayrıntılı bir kişilik sistemi ve onların davranışlarını ve etkileşimlerini etkileyen kapsamlı bir ihtiyaç ve arzu sistemi yer alıyor.

The Sims’e rakip PUBG geliştiricisinden geliyor!

Paralives’ın dikkat çeken bir diğer yönü de lansman sonrası içeriklere yaklaşımı. Ağırlıklı olarak ücretli indirilebilir içeriğe (DLC) dayanan The Sims serisinin aksine Paralives, oyuncu tabanına ücretsiz genişletmeler sunacak. Bu karar, The Sims serisine yönelik yaygın bir eleştiriyi ele aldığı için oyuncuların dikkatini ve övgüsünü topladı.

İlk kez E3 2021’de tanıtılan Paralives, tanıdık ama yenilikçi oyun mekanikleriyle izleyiciyi etkiledi. Her ne kadar The Sims gibi diğer bebek evi hayatı simülasyon oyunlarını anımsatsa da Paralives, ayrıntılı mobilya ve tasarım kişiselleştirme özellikleriyle farklılaşarak oyunculara sanal dünyalarını şekillendirmede benzeri görülmemiş bir yaratıcı özgürlük sunuyor.

The Sims 5 10 yıl sonra geliyor! İşte ilk video

Güçlü inşa araçlarına ek olarak Paralives, oyuncuların Parafolk’larına çeşitli yaşam olayları boyunca rehberlik edebilecekleri, diğer karakterlerle etkileşime girebilecekleri, aile kurabilecekleri, meslekleri takip edebilecekleri ve günlük yaşamın karmaşıklıklarında gezinebilecekleri bir simülasyon modu sunuyor.

Geliştirme güncellemesindeki göze çarpan bir özellik, oyunculara Parafolk’lar arasındaki bağların gelişimini özelleştirme seçenekleri sunan kart sistemidir. Bu sistem, dallara ayrılan diyalog ağaçları ve aksiyon çarklarının unsurlarını birleştirerek oyuncuların oyundaki kişilerarası temasların doğasını tanımlamasına olanak tanır. Ne düşünüyorsun? Lütfen niyetinizi bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu