Haber

Türk boksör Serdar Avcı’ya Dünya Boks Konseyi’nden ödül verildi

Türk boksör Serdar Avcı’ya Dünya Boks Konseyi’nden ödül verildi

ÖZBEKİSTAN, – Dünyanın en ünlü şampiyon boksörleri Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir araya geldi. Dünya Boks Konseyi’nin düzenlediği konferans bu akşam gala gecesiyle sona erdi.

Geceye dünyanın en önemli boksörleri arasında katılan Serdar Avcı, tek Türk boksör olmanın gururunu yaşadı. WBC Internacional kemer sahibi Serdar Avcı, son yıllardaki başarılarından dolayı ödüllendirilirken, boksun efsane ismi Mike Tyson, Tyson’ı yendiği maçta kulağı ısırılan Evander Holyfield, amatörde dünya ve olimpiyat şampiyonu Oleksandr Usyk da ödüle layık görüldü. profesyonel boksta WBO, WBA ve IBF dünya şampiyonu, dünya ve olimpiyat şampiyonu, 10 kez WBC dünya şampiyonu Kostya Tszyu ile amatör dünya ve Olimpiyat şampiyonu Amir Khan da katıldı.

Efsanevi şampiyonlarla aynı yerde olmanın gururunu yaşayan milli sporcu Serdar Avcı, boksun önde gelen isimleriyle bir araya gelerek sohbet etti. Sohbette Türkiye’de gelişen profesyonel boks ve kurulan federasyon da gündeme gelirken, Tyson, Holyfield, Usyk, Tszyu ve Khan, Serdar Avcı’yı tebrik etti. Bu isimler her türlü desteğe hazır olduklarını da belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu