Haber

1907 Fenerbahçe derneği ve 1907 Unifeb’in Anıtkabir ziyareti

FENERBAHÇE DERNEĞİ’NDEN 1907 ANITKABİR ZİYARETİ VE 1907 UNIFEB

 

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında Anıtkabir’i ziyaret eden 1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907 ÜNİFEB Derneği yönetim kurulu üyeleri ve Türkiye’nin dört bir yanından 3 bin 500 öğrenci, Ulu Önder Mustafa’nın manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. Kemal Atatürk ölümünün 85’inci yılında anılıyor. 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya ve beraberindeki heyet, Ata’nın gelişinin ardından Anıtkabir Komutanlığı’nı da ziyaret etti. Sporun ve gençliğin sembolü Fenerbahçe’nin Atatürk’le olan bağına dikkat çeken Rıfat Perahya, milyonlarca Fenerbahçelinin Atatürk’ün unsur ve inkılâplarının teminatı ve yorulmak bilmez takipçisi olduğunu söyledi.

 

1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907 ÜNİFEB yönetim kurulu üyeleri ile Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerden 3.500 genç, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu.

 

Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde 20. Klasik Anıtkabir’i ziyaret eden 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya’nın başkanlığındaki kortej, Aslanlar yolu boyunca yürüdü ve mozoleye çiçek bıraktı.

 

Ata’nın gelişinin ardından Rıfat Perahya başkanlığındaki heyet, günün anlam ve değerine binaen Anıtkabir Komutanı Piyade Albay Yaşar Karaoğlu’nu da ziyaret etti.

 

1907 Fenerbahce Derneği olarak her yıl olduğu gibi 10 Kasım’da da Cumhuriyetin 100. yılında Ata’yı ziyaret etmekten ve manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük gurur duyduklarını ifade eden Prof. 1907Fenerbahçe Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Perahya “Sporun ve Türk gençliğinin simgesi Büyük Atatürk, F.Bahçe ve biz, bu renklere gönül vermiş milyonlarca taraftar, ilke ve inkılâplarınızın yılmaz takipçisi, en büyük gücünüz olan cumhuriyetin güçlü koruyucularıyız. miras. Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden biri olarak yetiştirdiğimiz sporcular ve elde ettiğimiz başarılarla Türkiye Cumhuriyeti’nde sporun ve sosyal yaşamın gelişmesine katkıda bulunmaktan onur duyuyoruz. Sporun toplumları bir araya getiren güç olduğunu vurgulayan bir başkandınız. Sporun birleştirici gücünü ve dayanışmasını temsil eden bir topluluk olarak bu ilkemize sahip çıkıyor ve spor kültürünün gelişmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu