Haber

“AK Parti Siyaset Akademisi Kadınlar” programı Van’da başladı

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları öncülüğünde 30 büyükşehirde gerçekleştirilecek olan “AK Parti Siyaset Akademisi Kadınlar” programı Van’da başladı.

AK Parti Van toplantı salonunda düzenlenen programa AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Çevre Bilimcisi Sema Arıoğlu, İl Koordinatörü Sümeyye Esenyel, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, AK Parti Van Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, partililer ve kadınlar katıldı. İl Başkanlığı

Duran, partilerinin 30 büyükşehirde başlattığı programın ilkini Van’da yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

“Kadınlarımızla Büyük Türkiye Yolunda” adlı programda her kesimden ve meslekten kadının yanında yer aldıklarını belirten Duran, Siyaset Akademisi’nin AK Parti’nin bir geleneği olduğunu söyledi.

AK Parti hükümetleri döneminde kadınların siyasette karar alma sistemlerinde aktif rol oynadığını belirten Duran, “AK Parti olarak engelleri kaldırdık. Eğitim ve üretim alanlarında tarihi başarılar elde ettik. Kadınların siyasete daha fazla dahil olmasını hedefliyoruz.” söz konusu.

Türkmenoğlu ise kadınların siyasete katılmasının kendileri için büyük bir zenginlik olduğunu söyledi.

Parti olarak her alanda değerli işlere imza attıklarını kaydeden Türkmenoğlu, “Siyasetteki kardeşlerimizin emeklerine, emeklerine ve özellikle karşılıksız aşklarına şahidim. Kadın kollarımızın işlerine katılmak zenginlik getiriyor. Kadın Kolları Başkanlığımızın 30 büyükşehirde başlattığı program yoğun ilgi gördü. Salonumuzda yer olmaması bizi mutlu ediyor. Bu şehirde parti siyaseti. Siyasette başarılı olmanız ve siyasi aktörler arasında daha üst sıralarda yer almanız için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

İl Koordinatörü Esenyel de programa yoğun katılım görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, “Siyaset analiz üretme sanatıdır diyoruz hep. Siyasette aktif rol alacak ve siyasete yeni başlayan ya da siyaseti deneyimleyecek olan kadınlarımıza yol gösterici olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu