Haber

Bursa’da Eski Eşinin Babasının Evine Kurşun Sıkan Sanığın Yargılaması Başladı

Bursa’da eski eşinin babasının evine ateş eden Yusuf K.’nin yargılanmasına başlandı. Eski eşinin sosyal medyada yazdığı mesajlara bakmayınca çocuklara “Anneniz mesajlara baksın” dediği öğrenildi.

Olay, 28 Mayıs 2023 tarihinde Osmangazi ilçesi Alemdar Mahallesi Ülkü Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Yusuf K., eski eşi Seda Zeynep Ç.’den boşandı. Konuşmak istedi. Babasının evinde bulunan Seda Zeynep Ç. Durumu eşi Mehmet A.’ya bildirdi. Seda Zeynep Ç. Görüşmek istemeyince tartışma büyüdü. Yusuf K. tabancasıyla ateş ederken, Seda Zeynep Ç.’nin arkadaşı Nermin A. bacağından vurularak yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, bacağından yaralanan Nesrin S.’yi Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Onun duruşması başladı

Eski eşi Yusuf K.’nin yargılanmasına Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Duruşmaya tutuklu sanık ve yakınları, parti avukatları ve Seda Zeynep Ç katıldı. mevcuttu.

Mahkemede savunmasını yapan tutuklu sanık Yusuf K., karanlıkta vurulan kişiyi görmediğini belirterek, “Anlaşarak boşandık. Çocuklar bende kalıyordu. Evlendiğini öğrendim,” dedi. Olay günü Seda ile sosyal medyadan konuştum, çocukları almak istediğimi söyledim, çocukları almaya gittiğimde sokak başında bekledim, kapıda durmadım. Seda yoldaydı.” Mehmet A.’nın eşi beni arayıp küfür etti. “Bu eve nasıl gelebilirsin?” dedi. Yoluma devam ettim. Eve girmek üzereyken beni tekrar aradı ve nerede olduğumu sordu. Ona evde olduğumu söyledim, o da “bekle, geliyorum” dedi. ‘Madem evde küçük çocuklar var siz bekleyin ben geliyorum’ dedi. . Evden ruhsatsız silahımı alıp yanına gittim. Sokakta beklerken dışarı çıkmak için bağırdım. Evden birisi çıktı ve hava karanlık olduğundan kim olduğunu göremedim. Dışarı çıkan kişinin Mehmet A olduğunu düşündüm. Korkutmak için 5-6 el ateş etmeye başladım. Gelen kişi kendisine ateş etmediğimi anlayınca. Gerçek ortaya çıkmaya başladı. Yaklaştıkça eski kayınpederim Fahri Ç. olduğunu anladım ve ateş etmeyi bıraktım. Sokak boştu ve karanlıkta vurulan kişiyi göremedim. “Mehmet’e kızdım, kimseye geleceğini düşünmedim” dedi.

Seda Zeynep Ç. “Çocuklarımız olduğu için görüşüyorduk. Sonra engelledim. Bakmayınca sosyal medyada yazıp çocuğuma mesajlara bakmasını söyledi. Çocuklarımı bana verin, beni verin” dedi. Tamam dedi sorun olmasın diye. Sokağa geldi, çocukları teslim ettim. Daha sonra sosyal medyadan ‘Hepiniz ‘Sizi rahatsız etmeye geliyorum’ dedi. Sokakta bağırdım ve babam dışarı çıktı. Silah sesleri duyuldu. Nermin kapıyı açtı. O sırada Nermin vuruldu” dedi.

Mahkeme, tutuklu sanık Yusuf K.’nin tutukluluğunun devamına karar verirken, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu