Yaşam

Eşini TikTok videosu çektiği için öldüren adam yakalandı

Fethiye’de bir kargo firmasında kurye olarak çalışan Özgür Çet, geçen 22 Ağustos’ta polis merkezine giderek, kızından öğrendiği kadarıyla kendisi iş yerindeyken eşi Sevim Çet’in konutlarının önüne gelen kırmızı bir otomobile binerek gittiğini telefonunu da konutta bıraktığını anlatıp, kayıp müracaatında bulundu.

Kayıp başvurusu ile ilgili çalışmalardan sonuç alınamazken, geçen 23 Ekim’de Fethiye’nin Bozyer mahallesi Çırpı mevkisindeki ormanda, ceset gören vatandaşlar, 112 Acil Davet Merkezi’ne ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine jandarma grupları sevk edildi. Yapılan araştırmada çürümüş durumdaki cesedin bir bayana ilişkin olduğu tespit edildi.

DNA testi ile tespit edildi

Tanınmayacak halde olan ve üzerinden kimliğini belirten bir evrak çıkmayan cesedin kime ilişkin olduğunun tespiti için çalışma başlatıldı. Ceset, jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerinin akabinde otopsi yapılmak üzere Muğla İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Muğla İsimli Tıp Kurumu’nda, cesedin bıçaklanarak öldürülen bir bayana ilişkin olduğu belirlendi. Kayıp müracaatında bulunan Özgür Çet ve iki çocuğundan alınan kan ve doku örnekleriyle yapılan DNA testi sonucu cesedin Sevim Çet’e ilişkin olduğu saptandı.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Muğla Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Ofis Amirliği, geçmişe dönük irtibat kayıtları (HTS) ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) çalışmalarında Özgür Çet’in eşinin cesedinin bulunduğu Çırpı mevkisinde olduğunu ve bir gün sonra kayıp müracaatında bulunduğunu tespit etti. Bunun üzerine polis, meskenine baskın yaparak Özgür Çet’i gözaltına aldı

Çet, poliste 9 saat süren sorgusunda cürmünü itiraf etti. Çet, tabirinde, “Eşim bizimle ilgilenmiyordu. Sürekli ‘TikTok’ isimli uygulama üzerinden videolar çekiyordu. Lüks hayat düşkünüydü. Bu nedenle kavga ettik. Bıçakla üzerime yürüdü. Kendimi korumaya çalıştım. Sol göğüs kısmından bıçakladım. Cesedi brandaya sarıp, evimizin balkonunun alt kısmına bıraktım. Gece ortalık sakinleştikten sonra cesedi Çırpı mevkisindeki ormanlık alana götürüp bıraktım” dedi. Polisteki süreçlerinin akabinde Çet, bugün adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu