Haber

İsrail’in Cenin’deki saldırısı Mescid-i Aksa’da protesto edildi

Filistinliler dün İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentine düzenlediği ve Mescid-i Aksa’da 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan baskını protesto etti.

Filistinliler Cuma namazının ardından Mescid-i Aksa’nın avlusunda bulunan Kubbetu’daki Sahra Mescidi önünde İsrail aleyhinde sloganlar attı.

“Kudüs’ten Cenin’e selam olsun”, “Canımız sana feda ey Aksa” ve “Filistin hürdür” gibi sloganlar atan Filistinli göstericiler, Mescid-i Aksa’yı ve Hz. İslam’ın, İslam’ın Peygamberi.

Mescid-i Aksa hatibi Şeyh Muhammed Serendeh Cuma hutbesinde İsrail ordusunun Filistinlilere yönelik devam eden saldırılarını kınadı ve Filistinlileri İsrail’in ihlalleri karşısında birleşmeye davet etti.

Cenin Mülteci Kampı’na düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Filistinliler için Mescid-i Aksa’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Gün boyu Mescid-i Aksa’da bulunan İsrail polisi, Filistinli Nefise Huveys’i herhangi bir gerekçe göstermeden Aksa avlusundan gözaltına aldı.

İsrail güçlerinin dün sabah Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında 9 Filistinli şehit oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu