Haber

İtalya’da faşist hükümetin hazırladığı ‘taşıyıcı annelik’ yasa tasarısı onaylandı

İtalya’da Giorgia Meloni’nin faşist hükümeti tarafından. Taşıyıcı anneliğin evrensel olarak suç sayılmasına ilişkin yasa tasarısı Temsilciler Meclisi’nin alt meclisinde onaylandı ve oylama için Senato’ya gönderildi.Meloni liderliğindeki sağcı koalisyonun en büyük ortağı faşist İtalya’nın Kardeşleri (FdI) partisinin, ülkede zaten bir hata olan taşıyıcı anneliği ‘evrensel bir suç’ olarak kabul etmesi için hazırladığı yasa tasarısı meclise sunuldu. dün gece parlamentonun alt kanadı olan Temsilciler Meclisi’nde oy kullandı.

400 sandalyeli Temsilciler Meclisi’nin genel kurulunda yapılan oylamada, hükümeti oluşturan sağ partiler bazında taşıyıcı anneliğin evrensel kriminalize edilmesine ilişkin yasa tasarısı 109’a karşı 166 oyla kabul edildi. Tasarı yasalaşırsa, ihlaller için 1 milyon avroya kadar para cezası ve iki yıla kadar hapis cezası öngörülüyor.

LGBTİ+ ÇİFTLERİN ÇOCUKLARININ DOĞUM BELGELERİ DEĞİŞTİ

Geçenlerde İtalya’nın kuzeyindeki Padua kentinde savcılık, 2017’den bu yana lezbiyen çiftlerin sahip olduğu 33 çocuğun doğum belgelerinin iptalini talep etti. Padua savcısının girişimi, LGBTİ+’ların haklarını savunan milletvekillerinin tepkisine yol açtı, özellikle İtalya’da. “Bu çocuklar yargı kararıyla yetim bırakılıyor” diyen merkez sol milletvekili Alessandro Zan, kararı zalimce ve insanlık dışı olarak nitelendirdi. Savcının kararıyla biyolojik olmayan LGBTİ+ annelerin isimleri çocuklarının doğum belgelerinden çıkarılıyor.

Taşıyıcı anneliğin şu anda yasa dışı olduğu İtalya’da, tüp bebek prosedürü yalnızca heteroseksüel çiftler için geçerlidir. (DIŞ HABERLER)

viransehirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu