Haber

İzmir Büyükşehir’den kadın ve genç istihdamını artıracak örnek iş birliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu ile görsel ve işitsel medya alanında bayan ve genç istihdamı yaratmak için protokol imzaladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bayan ve gençlerin istihdama katılmasını sağlamak için İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu ile işbirliği yaptı. Egemenlik Meskeni toplantı salonunda düzenlenen protokol imza merasimine, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan ile okul yöneticileri katıldı.

Nitelikli orta eleman sıkıntısına çözüm
İşsizliğin ülkenin en kıymetli meselelerinin başında geldiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, bayanlara ve gençleri meslek sahibi yapacak bu iş birliğinin öbür kentlere de örnek olmasını diledi. İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan ise ön lisans seviyesinde nitelikli orta eleman yetiştirdiklerini tabir ederek bundan sonraki projelerde de iş birliğine hazır olduklarını lisana getirdi.

Kadınların ve gençlerin istihdam imkanları güçlendirilecek
Proje kapsamında gençler ve bayanların, yeni bağlantı teknolojilerinin sunduğu imkanlar doğrultusunda, görsel ve işitsel medya alanında eğitim alarak istihdama katılmaları hedefleniyor. Belirlenen kursiyerler hem İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Halkapınar Kurs Merkezi’nde hem de İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nda fiyatsız olarak yaratıcı drama, temel görüntü ve fotoğraf çekimi, manzara kurgulama teknikleri, temel seviyede grafik içerik üretimi ve toplumsal medya kullanımı, podcast üretimi eğitimleri alacak. Eğitimlerin birinci etapta, dijital pazarlama, E-Ticaret, mesleksel İngilizce branşlarında verilmesi planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu