Haber

Kağıtsporlu karatecilerden çifte Türkiye Şampiyonluğu

KOCAELİ (İGFA) – Sakarya’da yapılan Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonasına 55 vilayetten 515 kulüp katıldı. Şampiyonaya Büyükşehir Kağıtspor‘un erkek ve bayan grupları da katıldı. Kağıtspor‘un tamamını alt yapısından yetiştirdiği başarılı atletler şampiyonada gösterdikleri performans ile tepeye yerleştiler.

Bay Ekip Kumite Karşılaşmalarında İstanbul BB. Bursa BB. Gaziantep BB. Ve Sakarya BB. Üzere güçlü Grupların olduğu kümede bütün Rakiplerini yenerek finale çıkan mavi beyazlılar, finalde Yalova Taşköprü Kulübünü 3-1 yenerek Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonu oldular.

Bayan Kumite Karşılaşmalarında İstanbul BB. Gaziantep BB. Ve Manisa B. üzere güçlü grupların olduğu kümede bütün rakiplerini yenerek çıkan Büyükşehir Kağıtspor, finalde Bursa Büyükşehir Belediyesini 2-0 yenerek Büyük Bayanlar Türkiye Şampiyonu oldular.

Ömer Özer, Enes Bulut, Ekrem Altuner Yılmaz, Ahmet Bulut, Hamza Kör, Mert Halıcı, Kadir Kaan Bekler ’den oluşan erkek ekibi ve Rabia Şentürk, Fatma Naz Yenen, Gülsen Demirtürk ve Merve Ertuğ’dan oluşan bayan kadrosu Türk Karate tarihinde birinci sefer bir kulüp erkek ve bayan kadro olarak ikili şampiyon oldular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu