Haber

Mansur Yavaş: 3 yıldır söz verdiklerini yapıyoruz

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte Batıkent Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhur İttifakı’nın Ankara ve İstanbul adaylarının projelerine dikkat çekerek, “3 yıldır vaat ettiklerini yerine getiriyoruz” dedi. “

Rekor oy isteyen Yavaş, davette bulundu: “Belediye Meclisinde yaşadığımız sıkıntılara bu seçimde son verelim.”

Yavaş’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

HESABI VERMEYE GELDİK: 5 yıl geçti, hesap vermeye geldi. Hesap sandıkta verilir. İnsanların sizden memnun olup olmadığını sandıktan anlayacaksınız. 5 yıldır, ışıklı araçlarla konvoy halinde seyahat ettiğimize dair hiçbir reklam görmediniz. Çünkü biz hükmetmeye değil hizmet etmeye geldik.

Biz maaşımızı sizin paranızla alırız, size hizmet ederiz.

4 binin üzerinde ihaleyi canlı gerçekleştirdik. Bizim için her şey açık, korkacak ya da saklayacak hiçbir şeyimiz yok. Hesabımızı kamuoyu önünde vereceğiz. Bütün iftiralara rağmen siz bize güvendiniz ve inandınız. 5 yıldır sizi utandıracak, başınızı eğdirecek hiçbir şey yapmadık. Aynı şekilde devam edeceğiz.

5 yılda bir önceki dönemdeki kadar kavşak yaptık ama halka yapmamız gereken hizmeti yapıyormuşuz gibi pankartlar asarak ‘hayırlı olsun’ demedik. 25 yılda yapılan kadar yeşil alan yaptık. Bizim betonla işimiz yok, dünya başkentleriyle yarışıyoruz.

1 işçiyi işten çıkarmadık. Ancak 2019’da göreve gelir gelmez kendi partisinden çalışanları bile işten çıkardılar. Şimdi ‘İşçileri koruyacağız’ diyorlar.

3 YILDIR BUNU YAPIYORUZ: Onların bir projesi bile yok, bizim yaptığımız projeleri taklit ediyorlar. Size Ankara Kart verip içine para yükleyecekler. 3 yıldır bu işi yapıyoruz. İstanbul adayları çorba dağıtacak, kadınlar istedikleri yerde otobüsten inebilecek, bunu 3 yıldır yapıyoruz.

Emeklilere para vereceğiz, artıracaklar diyorlar, belki ülkeyi yönetenler duyar da sizden daha fazla para verir, emekliler biraz rahatlar. Türkiye’de 30 büyükşehir belediyesi var, emeklilere benden başka destek olan yok. Türkiye’de benden başka 200 bin aileye ayda doğalgaz desteği sağlayan kimse yok. Hükümet bundan sonra daha fazlasını vereceğiz desin ki insanlar rahat ısınsın.

Belediyeciliği bizden daha fazla öğrenecekler.

İNSANLARI AYIRMADIK: Ama en iyi özelliğimiz insanlar arasında ayrım yapmamaktır. Ankara’da hiç kimse ayrımcılığa uğradığını söyleyemez. Herkesin vergisinden yararlanıyorsak herkese hizmet etmeliyiz. Dürüst çalışmanın ve dürüst yönetmenin mümkün olduğunu gösterdik. ‘Çalıyor ama çalışıyor’ ibaresini Ankara kaldırımlarından sildik, Türkiye’ye yazık.

REKOR OY İSTİYORUZ: Belediye Meclisinde yaşadığımız sorunları bu seçimde ortadan kaldırıyoruz. Bu seçimde belediye meclisinde sadece 3 belediyede değil, çevre belediyelerde de çoğunluk istiyoruz. Ankara’da rekor oy istiyoruz. Fark şu anda yüzde 14, yeterli değil, daha fazlasını istiyoruz.

KİRACILARA DEĞİL VATANDAŞLARA VERİYORUZ: Artık halkına önem veren belediyeler iktidara gelecektir. Biz vatandaştan aldığımız vurguncuya değil, vatandaşa veriyoruz. “Hep birlikte Ankara’yı dünya başkentleriyle yarışan bir başkent haline getireceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu