Ekonomi

Tesla, Şubat Ayında Seçili Model Y Araçlarında 1.000 Dolarlık İndirim Sunuyor, Verimliliği Artırmak İçin Kesintisiz Üretimi Hedefliyor

Tesla (TSLA), verimliliği artırmak için istikrarlı üretimi sürdürme stratejisinin bir parçası olarak, Şubat 2024’te yapılan satın alımlarda Model Y’nin uygun fiyatlı versiyonlarında 1.000 $ indirim yapacağını duyurdu.

Şirketin internet sitesinde “Fiyat Güncellemesi” başlıklı bir duyuru yer alıyor: “Yeni Model Y Arkadan Çekişli ve Uzun Menzilli Dört Tekerden Çekişli araçların fiyatları, 29 Şubat’a kadar teslim edilen araçlar için bugünden itibaren indirimlidir. Fiyatlar, 29 Şubat’ta 1.000 $ veya daha fazla artacaktır. 1 Mart.” artacak.”

Tesla’nın X (önceden Twitter olarak biliniyordu) sosyal medya hesabındaki bir mesaj da en son fiyat indirimlerinin reklamını yapıyor.

Duyuruya yanıt olarak TSLA CEO’su Elon Musk, mevcut fiyat indiriminin üretimdeki önemli bir zorluğu çözmeyi amaçladığını belirtti: yıl boyunca tüketici talebindeki dalgalanmalara rağmen verimliliği elde etmek için dengeli üretim operasyonlarını sürdürmek.

Düzeltilmiş fiyatlandırma, Arkadan Çekişli Model Y’nin başlangıç ​​maliyetini 42.990 Dolar ve Dört Tekerden Çekişli Model Y’nin başlangıç ​​maliyetini 47.990 Dolar olarak gösteriyor.

Bu eylem elektrikli araç pazarında rekabetçi fiyatlandırmanın yeniden başladığını gösteriyor ve bu durum Tesla ve ana rakiplerinin 2023 yılında çeşitli araç modelleri için çeşitli fiyat indirimleri uygulamasına yol açtı.

Tesla’nın hisse senedi fiyatı Cuma günü 193,57 dolarda kapandı ve yılbaşından bu yana %22’nin üzerinde bir düşüşe işaret etti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu