Ekonomi

Balık tezgahlarına sıkı denetim

GİRESUN (İGFA) – 1 Eylül’de başlayan yeni av dönemi ile balıkçı tezgâhlarında kontrollerini sürdüren Giresun Belediyesi Zabıtası vatandaşlara sunulan eserler için denetimlerine devam ediyor.

Zabıta takımları tarafından, ’5996 Sayılı Veteriner, Bitki Sıhhati, Besin ve Yem Kanunu ile 1380 Sayılı Su Eserleri Kanunu’ kapsamında satışa sunulan balık fiyatlarının piyasa fiyatlarına uygun olup olmadığı, balıkların tazeliği ve balık tezgâhlarının hijyeni denetim edildi.

Tezgâh sahipleri, fiyat etiketlerinin görünür ve okunaklı olması ve vatandaşların huzurunu bozmayacak halde satış yapılması konusunda bilgilendirilirken, eksikliği bulunan balıkçı esnafına da gerekli ihtarlar yapıldı.

Zabıta Müdürlüğü grupları, yapılan kontrollerde balıkçı esnafından da olumlu yansılar aldığını ve bu cins uygulamaların esnaf ve vatandaşlar açısından yararlı olduğunu söz ederek: “Vatandaşlarımızın yediğinden de içtiğinden de sorumluyuz ve bu sorumluluğun gereklerini yerine getirmek konusunda durmadan çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu